Dlaczego warto eksperymentować z daniami kuchni międzynarodowej?

Próbowanie nowych, nieznanych smaków poszerza horyzonty. Eksperymentując z daniami danego kraju, poznajemy jego kulturę. Czasem to kuchnia jest pierwszym odkryciem, które staje się inspiracją do podróży i eksploracji bliższych lub dalszych zakątków świata. Pizza i różnego rodzaju makarony są specjalizacją Włochów, a pomimo tego, że można je zamówić w wielu restauracjach w Polsce, ciekawość oryginalnych receptur zawiodła niejedną osobę do ich kolebki. W wielu miejscach możemy spróbować japońskiego sushi, ale też gruzińskiego chaczapuri. Te i inne potrawy wato przygotować samodzielnie w domu. W zupełnie inny sposób odkrywa się smaki, gdy nieznane wcześniej dania wykonuje się samodzielnie. To może być świetna zabawa zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przy okazji warto poczytać trochę o pochodzeniu potrawy i samej kulturze kraju. Wśród narodowości, które wzbudzają nasz uśmiech ze względu na brzmienie języka i jego częściowe podobieństwo do naszego przy jednocześnie innym znaczeniu słów, znajdują się Czesi. Ich kuchnia jest charakterystyczna i dlatego polecamy przepis na jedno z kultowych dań.  Przez pewien czas wycieczki turystyczne do Grecji cieszyły się dużym powodzeniem, ale każdy słyszał chyba tylko o sałatce greckiej, a kuchnia tego kraju to o wiele więcej smacznych dań. Natomiast kuchnia orientalna nieustannie intryguje i zachwyca bogactwem smaków. Istnieje mnóstwo potraw bardziej lub mniej znanych, które warto przetestować. Dziś prezentujemy kilka przepisów z różnych stron świata – niektóre są dobrze znane, a inne mogą nieco zaskakiwać.

Soljanka – zupa kuchni rosyjskiej

Lubisz kwaśnicę lub zupę ogórkową? Jeżeli tak, to być może przypadnie Ci do gustu rosyjska soljanka. To pożywne danie, które tradycyjnie przygotowuje się na wywarze mięsnym, najczęściej wołowo-wieprzowym. Charakteryzuje się słono-kwaśnym smakiem. Co ciekawe, a mało kto o tym wie, soljanka jest znana również na Podlasiu. Kompletny przepis na jej przygotowanie jest dostępny tutaj: https://uwielbiam.pl/przepis/soljanka. Będzie Ci potrzebna m.in. łopatka wieprzowa i kiełbasa wiejska. Resztę składników znajdziesz na podanej przed chwilą stronie.

Knedliki z sosem pieczarkowym – czeski specjał

Knedliki są dobrze znane amatorom czeskiej kultury. Z sosem mięsnym lub pieczarkowym mogą posłużyć jako kompletne danie, ale często stanowią dodatek do obiadu. Serwuje się je z potrawami wytrawnymi. Świetnie zastępują wszelkiego rodzaju kluski. To drożdżowe knedle gotowane na parze, dzięki czemu charakteryzują się wyjątkową lekkością. Wejdź na stronę https://uwielbiam.pl/przepis/czeskie-knedle-z-sosem-pieczeniowym i przekonaj się, że ich przygotowanie nie jest trudne.

Falafel – tradycyjne danie kuchni Bliskiego Wschodu

Szukasz bezglutenowej przekąski lub dodatku do dania głównego? Spróbuj przygotować falafele. To kotleciki z ciecierzycy, które pokochali wegetarianie i weganie. Możne je dodawać nawet do sałatek. Warto przetestować, jak smakują z różnymi sosami. Sprawdź nasz przepis: https://uwielbiam.pl/przepis/falafel. Jest to potrawa pochodząca z Bliskiego Wschodu, ale jej powstanie przypisują sobie zarówno Izraelczycy, jak i Palestyńczycy.

Pita – grecki przysmak

Pita należy do tradycyjnych dań greckich. Ma postać placka z kieszonką, który można wypełnić rozmaitymi nadzieniami według własnego uznania i fantazji. Do jej przygotowania wystarczą: woda, drożdże, mąka, oliwa z oliwek, cukier oraz sól. Na stronie https://uwielbiam.pl/przepis/pita-grecka znajdziesz szczegóły jej przygotowania. Smacznego!

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej