Balia drewniana z jacuzzi – skandynawski design i relaks w Twoim ogrodzie

Kąpiel w drewnianej balii ogrodowej, w wodzie z masującymi ciało bąbelkami to hit ostatnich lat. Coraz więcej pensjonatów ma takie balie, bo to dodatkowa atrakcja dla gości. Co więcej, prywatni inwestorzy również chętnie kupują balie ogrodowe z jacuzzi (sprawdź na: https://scandispa.com/balia-z-jacuzzi-best-electric-arctic//). Montują je w ogrodzie, na tarasie albo na działce przy domku letniskowym. Nic dziwnego, to idealny sposób na relaks z rodziną lub z przyjaciółmi w przydomowym zaciszu. Ogrzewana woda jest ciepła nawet gdy na zewnątrz jest chłodno i pada deszcz. Co tam deszcz, taka balia sprawdza się też podczas mroźnej zimy. Jest znakomicie odizolowana, a wbudowany termostat i piec elektryczny pozwala na utrzymanie niemal stałej temperatury wody. 

Na jakiej zasadzie działa balia ogrodowa z jacuzzi?

Balia ogrodowa zbudowana jest z estetycznego wkładu z tworzywa sztucznego, zabezpieczonego powłoką izolacyjną i obudową z drewna Thermwood. Takie drewno jest odpowiednio suszone w wysokich temperaturach, dzięki temu jest odporne na zmienne temperatury. Drewniana balia wygląda elegancko i świetnie wkomponowuje się w otoczenie tarasu i ogrodu. Aeromasaż to masaż sprężonym powietrzem, które świetnie rozluźnia mięśnie i odpręża. Wbudowany filtr i pompa czyszczą wodę z naskórka, włosów, opadłych z powietrza liści i owadów. Woda w balii może być ogrzewana piecem elektrycznym, gazowym lub opalanym drewnem. Dużą popularnością cieszą się modele elektryczne. Kąpiel w balii warto połączyć z seansem w saunie, a w zimie również z morsowaniem. To relaks z korzyścią dla całego organizmu. Hartuje ciało i ducha. Poprawia krążenie i odporność na infekcje.  

Czy balia ogrodowa może zastąpić całoroczne jacuzzi?
Czy balia ogrodowa może zastąpić całoroczne jacuzzi?

Czy balia ogrodowa może zastąpić całoroczne jacuzzi?

Tak i takie właśnie jest jej rola. Dzięki doskonałej izolacji balia z jacuzzi spełnia swoje zadanie przez cały rok, niezależnie od pogody i temperatury na zewnątrz. Masaż zapewniają otwory na sprężone powietrze, a nie dysze na wodę, która mogłaby zamarznąć w zimie. 

Drewniane balie ogrodowe z aeromasażem są bardzo praktyczne, a przy tym energooszczędne. Dzięki świetnej izolacji woda nie wychładza się, więc nie wymaga intensywnego dogrzewania. Producent sprzedaje takie balie w komplecie z drewnianym podestem, drewnianymi ławkami do siedzenia w wodzie i pokrywą izolacyjną, która zabezpiecza przed wychładzaniem i zanieczyszczeniami z powietrza. Dodatkowym atutem jest pilot do sterowania termostatem, z możliwością połączenia z WiFi i aplikacją na smartfona.

Czy balia ogrodowa może zastąpić całoroczne jacuzzi?
Czy balia ogrodowa może zastąpić całoroczne jacuzzi?

Obsługa balii ogrodowej z jacuzzi jest prosta – poznaj kilka zasad

Po pierwsze montaż balii powierz profesjonalistom. Instalację elektryczną, w tym kabel z uziemieniem, powinien rozciągnąć elektryk z uprawnieniami. Balia powinna stać stabilnie na utwardzonym podłożu. Jeśli chcesz ustawić ją na tarasie, to upewnij się, czy jego konstrukcja wytrzyma ciężar balii i kąpiących się osób. Po instalacji sprawdź, czy wszystkie urządzenia działają prawidłowo. Nalej czystą wodę wężem ogrodowym i zagrzej do ustawionej temperatury. A to podstawowe zasady obsługi balii z jacuzzi:

  • okresowe czyszczenie filtra z nagromadzonych osadów,
  • oczyszczanie wody za pomocą preparatów z aktywnym tlenem lub chlorem,
  • sprawdzanie pH wody, a w razie potrzeby obniżanie odczynu,
  • raz na 2-3 miesiące trzeba wodę wymienić,
  • jeśli balia jest niewykorzystana, należy wypompować z niej wodę, umyć wkład i zabezpieczyć pokrywą, to ważna zwłaszcza w okresie zimowym.

Chcesz zrelaksować się w swoim ogrodzie? Chcesz przyciągnąć turystów do swojego pensjonatu? Nie zastanawiaj się, tylko zamów drewnianą balię z jacuzzi, która zapewni relaks domownikom i gościom.

ikona podziel się Przekaż dalej