To już pewne, że w Twojej lodówce trzeba zaprowadzić porządek. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, a masz wiele chęci, by w lodówce zapanował ład i wreszcie zaczęło pachnieć świeżymi składnikami potraw to koniecznie zapoznaj się ze wskazówkami zawartymi w tym artykule. Dzięki temu, lodówka przestanie Cię odstraszać, a wewnątrz jej zapanuje idealna atmosfera do przygotowywania i przechowywania dań kuchni międzynarodowej. Oto co możesz zrobić, by powiedzieć stop brzydkim zapachom w lodówce!

Zacznij przechowywać żywność w prawidłowy sposób - to ograniczy nie tylko brzydkie zapachy, ale i psucie się składników

Jeśli masz wątpliwości, co najbardziej wpływa na rozchodzenie się intensywnych zapachów po lodówce to weź pod uwagę to, jak przechowujesz składniki dań. Szczególną uwagę poświęć tym produktom, które intensywnie pachną, a przez to, mają wpływ na postrzeganie innych potraw. 

Co za tym idzie, cebulę, czosnek, wędliny długodojrzewające, sery pleśniowe, ryby wędzone i świeże, sałatki i dania mięsne przechowuj w szczelnie zamykanych pojemnikach, które zatrzymają oryginalne zapachy. To jednak nie jedyny atut takiego przechowywania. Pojemniki na żywność umożliwiają również zachowanie składników w świeżości i niwelują szybsze psucie się. Zapamiętaj tę zasadę jeśli nie jesteś zwolennikiem wyrzucania jedzenia do kosza.

Myj lodówkę tak często, jak jest to konieczne. Najlepiej przynajmniej raz w miesiącu

O każdą lodówkę trzeba odpowiednio zadbać. Świeże składniki lepiej poczują się w pachnącej lodówce niż w zamknięciu, które dawno nie było odświeżane. Standardowe mycie lodówki wystarczy wykonać z użyciem ściereczki zwilżonej wodą z płynem do naczyń lub wodą z octem. Ten patent na pewno ułatwi Ci zachowanie świeżej i pachnącej lodówki, a także ułatwi efektywne rozmnażanie jej.

Pamiętaj o systematycznym przeglądaniu lodówki

Aby uniknąć nieprzyjemnych zapachów w lodówce warto często i systematycznie przeglądać jej zawartość. Zepsute jedzenie, kilkudniowy obiad? To najwięksi wrogowie pachnącej i czystej lodówki. Koniecznie zaglądaj do każdej przegródki i szuflady w lodówce pamiętając o tym, że najbardziej niepożądanym śmierdziuszkiem w lodówce jest popsuta ryba i cebula.

Pochłaniacze brzydkich zapachów - na jakie sprawdzone produkty postawić?

Co pochłania zapachy w lodówce? Sprawdź na: www.generalfresh.pl. Jedną z najprostszych metod na eliminowanie brzydkich zapachów jest wstawienie do lodówki gotowego pochłaniacza zapachów. Dzięki swojej niezawodnej specyfikacji, taki produkt działa od tak, zachowując naturalną woń wszystkich zebranych w lodówce produktów. Dobrym domowym sposobem na radzenie sobie z brzydkimi zapachami w lodówce jest również sięgnięcie po plastry cytryny, które wystarczy włożyć do dowolnej szuflady lub zmieloną kawę, którą należy umieścić w pojemniku i wymieniać przynajmniej raz w tygodniu.

Z brzydkimi lub zbyt intensywnymi zapachami w lodówce naprawdę można sobie poradzić i wcale nie trzeba być ekspertem w tej dziedzinie. Jeśli zatem masz kłopot z utrzymaniem świeżości w lodówce to koniecznie zwróć uwagę na wytyczne powyżej i zaprowadź w swojej lodówce idealny klimat!

ikona podziel się Przekaż dalej