Robert Lewandowski

Kiedy Robert Lewandowski miał 20 lat, nie przykładał aż takiej uwagi do diety, jak ma to miejsce obecnie. Sam przyznawał w wielu wypowiedziach, że na jego talerzu najczęściej królował kotlet schabowy w towarzystwie szklanki coca-coli. Na przestrzeni lat jego podejście do odżywiania diametralnie się jednak zmieniło. Co miało na to wpływ?

Kluczowy był zapewne wyjazd z Polski. Gdy trafił do Bundesligi, zaczęli otaczać go nie tylko najlepsi piłkarze na świecie, ale też różnego rodzaju specjaliści. Największy wpływ na przemianę miała jednak jego partnerka Anna.

To ona wyrzuciła z jego diety popularnego “schaboszczaka” i wprowadziła do menu zdrowsze produkty. Jakie? Przede wszystkim: warzywa, kasze, orzechy, ryby i owoce morza. Na stole Lewandowskich znajdziemy też kiszonki oraz wysokiej jakości drób. Próżno tam z kolei szukać produktów bogatych w gluten.

Osoby posiadające Betclic kod promocyjny od meczyki.pl mogą na bieżąco śledzić, jak taka dieta wpływa na jego formę. Serwis umożliwia osobom pełnoletnim m.in. oglądanie na żywo ligowych meczów Barcelony. Wystarczy jedynie przejść przez cały proces rejestracji.

Cristiano Ronaldo

Jeszcze bardziej rygorystycznie do przestrzegania diety podchodzi Cristiano Ronaldo. Portugalczyk przywiązuje olbrzymią uwagę nie tylko do treningów czy regeneracji, ale też do tego co ląduje na jego talerzu. Co więc takiego spożywa jeden z najlepszych piłkarzy na świecie?

Jego dieta jest bardzo podobna do tej od Lewandowskiego. Królują w niej głównie warzywa, owoce, rośliny strączkowe, ryby, owoce morza, chude mięsa, jaja i produkty pełnoziarniste. Znajdziemy tam też sery, jogurty oraz różnego rodzaju pestki i nasiona.

Ronaldo spożywa najczęściej sześć posiłków w ciągu dnia. Odstępy między nimi wynoszą od 2 do 3 godzin. Jeśli chodzi o napoje, to najczęściej pije: wodę, zieloną herbatę, zioła oraz kawę.

Erling Haaland

W jednym z wywiadów Erling Haaland wyjawił, że w ciągu dnia potrafi spożyć nawet 6000 kalorii. Co takiego je Norweg? Jego dieta diametralnie różni się od dwójki powyższych bohaterów.

Na jego stole króluje głównie mięso. Gwiazdor Manchesteru City uwielbia wołowinę. I to niekoniecznie krwiste steki, ale bardziej podroby takie, jak wątróbka czy serca. Zajada się nimi do tego stopnia, że pewnego dnia dodał je do swojej pizzy.

Haaland uwielbia też dania przygotowane z kaczki oraz kebaby. Nie pogardzi też lasagną, szczególnie gdy osobiście przygotuje mu ją jego ojciec. Jeśli chodzi o napoje, to sięga najczęściej po filtrowaną wodę.

Kylian Mbappé

Kylian Mbappé chciałby zostać najlepszym piłkarzem na świecie. Nic więc dziwnego, że dużą uwagę przykłada nie tylko do treningów, ale też do diety. Co takiego spożywa Francuz?

Jego menu oparte jest głównie na makaronie i rybach. Oprócz tego chętnie sięga po: ryż, jaja, nabiał, orzechy i oliwę z oliwek. Unika z kolei produktów bogatych w proste cukry.

Widać więc, że Mbappé bliżej do preferencji żywieniowych Ronaldo czy Lewandowskiego niż Haalanda. Czy taka dieta pozwoli mu być skuteczniejszym napastnikiem od Norwega? Przekonamy się o tym w ciągu najbliższych lat.

ikona podziel się Przekaż dalej