Który catering dietetyczny wybrać? Youtuber Książulo to dla was sprawdził

Takie zdrowe, zbilansowane posiłki dostarczone pod drzwi, mogą dobrze wpłynąć na twoje zdrowie
Catering dietetyczny to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą, nie lubią lub nie mają czasu gotować, fot. Firefly
ikona podziel się
Opublikowano: 12.02.2024 r., 19:00 | Autor: Ewa Cierpiał
Stres, brak czasu z równoczesną chęcią dbania o zdrowie zapoczątkowały rozwój wielu cateringów dietetycznych. Taki catering to idealne ułatwienie dla osób, które nie lubią, nie chcą lub nie mają czasu gotować. Jednak co wybrać z wielu różnych firm, które są obecnie na polskim rynku? Youtuber Książulo sprawdził dla nas kilka z nich.

Kim jest Książulo?

Książulo to twórca internetowy działający na YouTube już kilka ładnych lat. Wcześniej znany jako KolorowyVlog, obecnie poświęcił swój kanał ocenianiu restauracji, barów, zapomnianych, klimatycznych miejsc z jedzeniem i przede wszystkim kebabów. Każdy jego film ogląda minimum 1 mln osób, a kilka z filmów uratowało podupadające przez kryzys miejsca. Bo co jak co, ale Szymon Nyczke, a’ka Książulo jest obecnie najbardziej rozpoznawalnym trendsetterem kulinarnym.

Z początkiem tego roku Książulo postanowił ocenić cateringi dietetyczne. Nic dziwnego, to przecież najbardziej gorący okres postanowień noworocznych i wówczas też wiele oób zmienia swoje życie i dietę, decydując się właśnie na taki sposób odżywiania. Przy cateringu nie martwisz się o to, czy jest zdrowo, czy kilokalorie na pewno się zgadzają i nie wpadasz w kuchenny marazm - robię jedzenie, sprzątam kuchnię po jedzeniu, robię jedzenie, sprzątam.

Jedynym zmartwieniem jest to, czy będzie smacznie. Bo cena, no cóż. Tu niech może Księżulo się wypowie.

Ile?!

W pierwszym filmie przetestował wraz z kolegą Wojkiem 4 cateringi: Maczfit, Nice To Fit You, Dieta Pomidor od Magdy Gessler, kuchnia Vikinga.

W każdym miejscu zamówił dietę standardową 2000 kcal, co miało pozwolić najlepiej porównać cateringi. Zaczął od diety Maczfit, choć wspomniał, że jego osobiście smuci takie jedzenie w pudełkach. Ten catering kosztował 63 zł za jeden dzień, w którym było 5 posiłków. Każdy posiłek dostawał kciuka w górę lub w dół co temu cateringowi zapewniło oceną 3 na 5. Bo tylko II śniadanie i kolacja wprawiły go w zachwyt. Niestety najgorzej wypadł podwieczorek, obiad – „makaronik na smutno” i śniadanie, które no niekoniecznie chłopakom pasowało.

Kolejny catering Nice To Fit You, kosztował 72,60 zł za jeden dzień. Ale cena w tym miejscu szła w parze ze smakiem, bo Książulo był bardzo zadowolony z posiłków, które dostał. Śniadanie – granola z jogurtem i wiśniami, II śniadanie — barszcz ukraiński, obiad — puree ziemniaczane z kotletami z indyka w sosie, podwieczorek — ciasto z budyniem i kolacja, która go bardzo pozytywnie zaskoczyła. Szczerze mówiąc, taki pomysł na kolację planuję wykonać i u siebie. Ocena 5 na 5.

Kuchnia Vikinga za jeden dzień diety standard o wartości 2000 kcal policzyła sobie 61,90 zł. I ostatecznie otrzymała ocenę 4, ze względu na kiepski obiad. Najwięcej ciekawości oczywiście wzbudził catering od Magdy Gessler, która znana jest z uczenia innych jak powinni gotować.

Dieta Pomidor kosztowała 60 zł za jeden dzień, a więc była najtańsza w całym zestawieniu. Można odnieść wrażenie, że użyte w tej diecie produkty kojarzą się najbardziej swojsko – na śniadanie była kiełbasa, na obiad kluski śląskie z modrą kapustą, na podwieczorek galaretka z owocami. Można się pokusić się o stwierdzenie, że trochę jak u babci na wakacjach. Największe rozczarowanie wywołała kolacja, czyli pizza, która zdecydowanie daleko odbiegała od smacznej, włoskiej pizzy. I niestety bardzo popsuła całe dobre wrażenie.

Podsumowanie

Na tę chwilę film obejrzało 1,9 mln osób. Nikt z nas nie lubi kupować kota w worku, a wydatek powyżej tysiąca złotych na miesiąc warto dokładnie sprawdzić. Jeśli interesuje was zakup cateringu, to pamiętajcie, że da się wykupić tylko jeden dzień, aby przetestować i upewnić się w wyborze.

ikona podziel się Przekaż dalej

Zobacz podobne newsy

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto